NIEMCY

Winnica Carl Loewen położona jest nad Mozelą. Tradycja samej winnicy sięga 1803 roku, najstarsze zasadzenia sięgają 1896 roku, co daje winnicy tytuł jednej z najstarszych winnic produkujących rieslinga na świecie.

Produkcja win odbywa się zgodnie z filozofią tradycyjnego wytwarzania win, której celem jest jak najmniejsza interwencja człowieka w ten proces. Charakterystyczne dla winnicy są pełne smaku, dojrzałe, wyważone w swojej kwasowości rieslingi. Wina z tej winnicy są doceniane i wysoko nagradzane rokrocznie na całym świecie.

Winnica Kühling-Gillot  z niezwykle malowniczej Hesji Nadreńskiej, prowadzona jest przez Carolin Spanier-Gillot, która w 2015 została utytułowana mianem Winiarki Roku przez magazyn Falstaff. Ten prestiżowy tytuł, dotychczas otrzymali tacy winiarze jak Molitor, Rebholz, Niewodniczański. Carolin jest jednak pierwszą kobietą, która go zdobyła.

Winnica położona jest przede wszystkim na glebie łupkowej. Produkowane są w niej wina z upraw ekologicznych, prowadzonych zgodnie z filozofią biodynamiczną. Charakterystyczne elementy produkcji dla Kühling-Gillot to ręczne zbiory, niska wydajność, użycie rdzennych drożdży, długa maceracja białych win na skórkach. Wszystko to daje czysto krystaliczne, pełne, bardzo cieliste wina.

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich

Czy masz ukończone 18 lat?